Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Search
Takip Edin1'den 10'a Say

'1'den 10'a Say' 3-5 yaş arası çocuklar için sevimli mi sevimli bir sayı sayma uygulaması.

 

Instagram

 

E-mail Aboneliği

 

Yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin:

Son Yazılar
Son Yorumlar
Pazartesi
Şub182013

Gri

Biz 80ler kuşağı griden soğumuş, gri diyince aklına hemen sıkıcı okul formaları gelen bir kuşak olabiliriz. Ancak gri pek hoş, sakin ve hatta seçkin bir renk bence. Gri ile barışmam geç oldu ama sevdim mi de tam sevdim onu.

Takip ettiğim kadarıyla bebek ve çocuk odalarında da çok sık kullanılan bir renk haline geldi gri. Bebek odaları için pembe/mavi klişesine düşmek istemeyen anne babalar için açık gri tonları gayet güzel bir alternatif olabilir. Üstelik bu tonlar çocuğunuzla birlikte büyüyebilecek bir oda için de uygun. Çocuğunuz büyüdükçe odaya ekleyeceğiniz birkaç 'cool' resim ve aksesuar ile odanın havasını bebek odasından 'cool' odaya çevirmeniz mümkün :)

Gri, parlak renkli kıyafetlerle bir arada kullanmak için de gayet elverişli. Mesela şu yukardaki gri etek neon pembesi bir t-shirt ile ne güzel olur. Şu gri kapüşonlu sweatshirt'ün altına da şimdilerde pek moda olan renkli erkek pantolonları pek yakışır bence.

1. Gri bebek odası, kaynak: Very Rosenberry

2. Gri tül etek: Pembe Gardırop

3. Bulut desenli nevresim seti: The Modern Baby

4. Munster Kids kapüşonlu sweat shirt: O Piti Piti

5. Chuck Taylor Dr. Seuss ayakkabı: Converse

Çarşamba
Oca302013

Pia & Niko Bir Yaşında

Pia & Niko'nun 1inci yaşgünü yavru vatan ve yurt çapında şenliklerle kutlanmasa da benim için pek güzel bir gün bugün. Sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. 

 

İyi ki doğdun Pia, iyi ki doğdun Niko! Söz, size hediyelerinizi en geç bu haftasonuna kadar hazır edeceğim. Bak geçen akşam vallahi billahi Akmerkez'e gidip Niko'ya kamyon, Pia'ya da çıkartma kitabı alacaktım da, allah inandırsın işten başımı kaldıramadım. Ne? Tweet atmaya vakit buluyo muyum? E canım tweet atmak saniyelik iş yahu. Ne? Internetten sipariş mi? Hemm, eeeeüüüü, sen de haklısın da işte elim varmadı... Size bir doğumgünü kartı yaptım, affettiniz mi beni?

Kaynak: vintagerosegirl95.blogspot.com

Salı
Oca152013

Hazır Fırsatımız Varken

Tübitak Evrim Teorisi ile ilgili kitapları listesinden çıkardığını duyurdu. Bu kitaplar bundan böyle basılmayacak ve satılmayacak. Yayını durdurulan kitapların listesini şu haberde bulabilirsiniz. Aralarında annemin çevirisini yaptığı, enfes bir bilim kitabı olan 'Biyoloji Budur' isimli kitap da var. Haberi okuyunca beynimden vurulmuşa döndüm. Bir ülkenin bilim kurumu, böylesi köklü bir teorinin varlığını nasıl yadsır, nasıl yokmuş gibi davranır? Bilgiden, muhakemeden bu kadar korkmak niye? İnsanın aklı almıyor.

Anlaşılan o ki ülkemizde kitaplar gittikçe daha çok sansürlenecek. Ben de bu telaşla hazır hala satışta iken konu ile ilgili Türkçe kitapları ve kaynakları oğlum için almak istedim. Bugün sipariş ettiklerim:

Evrim - Yazar: Linda Gamlin - Tübitak Yayınları

Yaşam ve Evren Hakkında Merak Ettiklerimiz - Yazar: Dr. Stephen Law - İş Bankası Kültür Yayınları

Her Şeyin Öyküsü - Yazar ve Resimleyen: Neal Layton - Tudem Yayınları

Evrim Devrim - Yazar: Robert Winston - Tudem Yayınları

Charles Darwin Türlerin Kökeni Belgeseli (DVD) - Yapım: BBC Sunucu: David Attenborough

 

Pazartesi
Ara242012

Kişisel Yazı

Her senenin sonuna yaklaşırken o senenin dikkat çekici olaylarının bir özeti yapılır ya işte ben de o hesap 35 yaşın bana öğrettiklerinin bir dökümünü yapıyorum.

* Bazı tanıdıkların ile benliğinin anca yüzde 10unu açık ederek adına 'arkadaşlık' dediğin ilişkiler yaşıyorsun. Uzun yılların tanışıklığı sebebi ile bugünlerine kadar taşımışsın bu arkadaşları. Ama bir de bakıyorsun ki muhabbet sığ, seni heyecanlandıran şeyleri paylaşmaktan geri durur olmuşsun. Çünkü anlattıklarının karşındakini titreştirmeyeceğini biliyorsun. 35 yaşından sonra zoraki ilişkileri taşıyamayacak kadar ekonomik oluyorsun. Yıllar geçtikçe zamanın değerini daha çok anlıyorsun ve yanlarında kendin gibi olabildiğin insanlar dışında pek kimseyi aramıyorsun. 

* Aile bağı denen şeyin zaman zaman arkadaşlık bağının yakınından bile geçemeyeceğini görüp şaşırıyorsun. Bir süredir kulağıma küpe ettiğim bir laf var: Friends are family you choose. (Arkadaşlarınız kendi seçtiğiniz ailenizdir.)

* Hayat herşeyin çok anlamsız geldiği bir yer ile herşeyin çok anlamlı olduğu bir yer arasında gidip geliyor.

* Bana acı veren kayıplar ve hesaplaşmalar sırasında yolumu aydınlatan iki şey oldu. Biri Maya Angelou'nun şu sözü: I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel. (Anladım ki insanlar ne söylediğinizi, ne yaptığınızı unutabilir ancak onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.)

diğeri de şu şarkı: 

 

Perşembe
Ara132012

Yarın Fuardayım

Yarın Lütfü Kırdar'da başlayacak İBS Anne ve Çocuk Fuarı'ndayım. Pia ve Niko'yu duyurmak adına küçük bir el ilanı hazırladım. Beğendiniz mi?

 

 

Yarın fuar alanında olacak Pia & Niko okuru varsa bana twitter üzerinden (@piaveniko) ulaşabilir. Tanışırız, sohbet ederiz. 

Görüşmek üzere.