Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Search
Takip Edin1'den 10'a Say

'1'den 10'a Say' 3-5 yaş arası çocuklar için sevimli mi sevimli bir sayı sayma uygulaması.

 

Instagram

 

E-mail Aboneliği

 

Yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin:

Son Yazılar
Son Yorumlar
Perşembe
May162013

Origami

Origamiyi oldum olası pek sevmişimdir. Ancak denediğim hemen her origami modelinde katlayıp katlayıp bir noktaya geldikten sonra kitlenip kaldım. Origami katlama modellerini iki boyutlu çizimlerle anlatmak kolay birşey değil. Hadi resimler iyi çizilmiş diyelim, bir de o çizimleri kafada canlandırma becerisi gerekiyor. 

Ada doğmadan önce aylak aylak internette gezindiğim bir gün bu siteyi buldum şans eseri. İsmi Origami Club. Bu sitenin en güzel tarafı, seçtiğiniz modelin yapım aşamasını gösteren bir animasyon bulunması. Animasyonu takıldığınız yerde durdurup başa alabiliyorsunuz, hızlı geçmek istediğiniz yerleri hızlandırıyorsunuz, ya da ağır ağır izleyebiliyorsunuz. Üstüne üstlük sitede yüzlerce model var ve hepsi birbirinden sevimli. 

Ben bu siteden seçtiğim komik hayvanların origamilerini yapıp Ada'nın yatağının üzerine asmak için bir dönence yapmıştım. Bu sevimli origamileri yapıp doğumgünü davetiyesi olarak kullanabilirsiniz mesela. Sitede yok yok; örneğin çocukların partilerinde kafalarına takabilecekleri şapka modelleri ya da içine çerez koyabileceğiniz kağıt kase modelleri... 

Buyrun size birkaç örnek:

 

Bu modelleri yaparken kare şeklinde origami kağıdı kullanmak gerekiyor. Bu kağıtların özelliği bir yüzlerinin renkli ya da desenli, diğer yüzlerinin de düz beyaz olması. Örneğin yukarıdaki köpeğin ağzı kağıdın beyaz tarafı. Ben origami kağıtlarını Muji'den alıyorum. Zaman zaman Tchibo'nun kampanyalarında da bulunabiliyor origami kağıdı. 

Bakalım sizler nasıl esinleneceksiniz bu modellerden ve neler yapacaksınız. Kolay gelsin :)

References (7)

References allow you to track sources for this article, as well as articles that were written in response to this article.

Reader Comments (1)

Hemen inceleyeyim :) teşekkürler

Ağustos 5, 2013 | Unregistered Commenterlove and smile

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>