Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Search
Takip Edin1'den 10'a Say

'1'den 10'a Say' 3-5 yaş arası çocuklar için sevimli mi sevimli bir sayı sayma uygulaması.

 

Instagram

 

E-mail Aboneliği

 

Yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin:

Son Yazılar
Son Yorumlar
Pazartesi
May132013

Ta ta ta taaam

Sonunda bir süredir sır gibi sakladığım süprizimi duyurma zamanı geldi. Efenim biz bir süredir çocuklar için eğlenceli ve güzel görünen bir iPad uygulaması üzerinde çalışıyorduk. Biz derken biraz daha açık olayım; ekibimizin adı Püsküüt. Aramızda yetenekli mi yetenekli bir çocuk kitapları çizeri ve yazarı Özlem Şekercioğlu Lesport, bir çocuk kitabı yazarı Demet Tığın Hakman, pek yetenekli animasyoncu Ufuk Atan, ve gördüğüm en hızlı programcılardan Hakan Güleryüz var. Bir süre önce kendi aramızda güzel görünen ve eğlenceli Türkçe çocuk uygulamalarının azlığından yakınıyorduk. Sonra döndük bir kendimize baktık, "biz niye güzel bir uygulama yapmıyoruz ki?" dedik ve kolları sıvadık.

Uzun bir çalışma sürecinin sonunda geçen Cuma itibariyle "1'den 10'a Say" isimli uygulamamız Apple App Store'da yerini aldı. Adından da anlaşılacağı üzre bu bir sayı sayma uygulaması. Özellikle 3-5 yaş çocuklarına hitap eden basit bir uygulama. Ormanda küçük bir gezintiye çıkıp etrafımızda gördüğümüz hayvanları ve nesneleri saymaya başlıyoruz. Uygulamanın içinde şarkı söyleyen ördekler ve yuvarlanan kirpilerin olduğu iki küçük oyun da var. Sizlere fikir vermesi açısından 1'den 10'a Say'ın bazı sayfalarını paylaşıyorum.

 

Uygulamamızın en çok öne çıkan tarafı enfes resimleri oldu bence. Özlem maharetli elleri ile kumaş, deri, elyaf, dal parçaları ve kendi boyadığı kartonları kullanarak nefis meteryaller hazırladı. Hazırladığı bu malzemelerin önce fotoğrafları çekildi. Fotoğraflar dijital ortamda temizlenip kurgulandıktan sonra resimler son halini aldı. İşte yapım aşamasından birkaç fotoğraf:

 

"1'den 10'a Say"ı indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın lütfen.

Uygulamamızın fiyatı 1.79TL ancak ara ara promosyonlarımız olacak. Bu duyurulardan haberdar olmak isterseniz facebook ve twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/PuskuutApps

https://twitter.com/PuskuutApps

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>