We Give Books
Mart 6, 2013
pianiko in Kitap

Bugün pek önemli bir organizasyondan bahsedeceğim size. İsmi We Give Books. 

Penguin Group ve Pearson Foundation'ın ortaklaşa kurduğu bir yardımlaşma organizasyonu bu. Amaçları mümkün olduğunca çok çocuğun kaliteli çocuk kitaplarına erişimini sağlamak. wegivebooks.org isimli web sitesi üzerinden yüzlerce çocuk kitabını ücretsiz olarak okuyabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken web sitesine üye olmanız. Bu site sayesinde doğrudan kitapları satın alma imkanı olmayan birçok çocuk, sitede listelenen kitapları defalarca okuma imkanına sahip oluyor. 

We Give Books aynı zamanda yüzbinlerce basılı kitabı dünyanın çeşitli yerlerindeki okullara göndererek, çocukların okuma alişkanlığı kazanmasi ve kitap sevgisi edinmeleri için çaba gösteriyor. Bu güzel oluşumu desteklemek için paylaşıma açtıkları kitapları okumanız ve tanıdıklarınızla paylaşmanız yeterli. İsteyenler bağış da yapabilir tabi. 

Site üzerindeki kitaplar yaşa ve konularına göre gruplanmış durumda. Kitaplar 0 - 10 yaş aralığına hitap ediyor. İşte sitedeki enfes kitaplardan bazıları:

The Twelve Dancing Princesses


Ladybug Girl and the Bug Squad

 

Look to the Stars

 

Human Body Q & A

Bu güzel kaynağın daha fazla çocuğa ulaşması için bu yazıyı ya da WeGiveBooks'un web sitesini tanıdıklarınızla paylaşırsanız çok sevinirim. 

Hepinize iyi okumalar diliyorum.

 

Article originally appeared on pianiko (http://pianiko.com/).
See website for complete article licensing information.