Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Search
Takip Edin



1'den 10'a Say

'1'den 10'a Say' 3-5 yaş arası çocuklar için sevimli mi sevimli bir sayı sayma uygulaması.

 

Instagram

 

E-mail Aboneliği

 

Yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin:

Son Yazılar
Son Yorumlar
Çarşamba
Mar062013

We Give Books

Bugün pek önemli bir organizasyondan bahsedeceğim size. İsmi We Give Books. 

Penguin Group ve Pearson Foundation'ın ortaklaşa kurduğu bir yardımlaşma organizasyonu bu. Amaçları mümkün olduğunca çok çocuğun kaliteli çocuk kitaplarına erişimini sağlamak. wegivebooks.org isimli web sitesi üzerinden yüzlerce çocuk kitabını ücretsiz olarak okuyabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken web sitesine üye olmanız. Bu site sayesinde doğrudan kitapları satın alma imkanı olmayan birçok çocuk, sitede listelenen kitapları defalarca okuma imkanına sahip oluyor. 

We Give Books aynı zamanda yüzbinlerce basılı kitabı dünyanın çeşitli yerlerindeki okullara göndererek, çocukların okuma alişkanlığı kazanmasi ve kitap sevgisi edinmeleri için çaba gösteriyor. Bu güzel oluşumu desteklemek için paylaşıma açtıkları kitapları okumanız ve tanıdıklarınızla paylaşmanız yeterli. İsteyenler bağış da yapabilir tabi. 

Site üzerindeki kitaplar yaşa ve konularına göre gruplanmış durumda. Kitaplar 0 - 10 yaş aralığına hitap ediyor. İşte sitedeki enfes kitaplardan bazıları:

The Twelve Dancing Princesses


Ladybug Girl and the Bug Squad

 

Look to the Stars

 

Human Body Q & A

Bu güzel kaynağın daha fazla çocuğa ulaşması için bu yazıyı ya da WeGiveBooks'un web sitesini tanıdıklarınızla paylaşırsanız çok sevinirim. 

Hepinize iyi okumalar diliyorum.

 

Reader Comments (2)

Harika bir siteymiş, elinize sağlık!

Mayıs 3, 2013 | Unregistered CommenterSenem

Senem'cim,

Yorumunu yeni gördüm. Evet gerçekten de nefis bir kaynak ve çok güzel bir girişim. İnsan böyle şeyleri görünce mutlu oluyor.

Mayıs 16, 2013 | Registered Commenterpianiko

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>