Hemen bir Karton Kutu Bulmamız Lazım
Mayıs 25, 2012
pianiko in DIY, Elişi, Oyuncak, karton kutu, maske, şato

Evet efendim, yağmur yağmadı dedik, en sonunda tepemize damlaları yedik. Belli ki bu haftasonu ağırlıklı olarak evde geçecek. Eğer ki giydir, yedir, dağıt, topla, yıka, uyut maratonu arasında vakit bulabilirseniz çocuklarla beraber yapabileceğiniz eğlenceli proje önerilerim var.

Bugün bulduğum, ve bulduğuma da çok sevindiğim mer mag isimli blogdan bu projeler. İlki karton kutudan yapılmış bir maske, ikincisi de karton kutudan bir şato.

Her iki oyuncağın yapım kılavuzları için resimlerin üstüne tıklayın lütfen. Maske ve kalenin süslemeleri için renkli bantlar kullanılmış, ancak siz boya, çıkartma, kumaş, paket kağıdı, renkli tüyler vs. kullanabilirsiniz tabi. Elde ne malzeme varsa ve hayal gücünüz sizi nereye götürüyorsa...

Kendin yap/kendin oyna etkinliklerine bayılıyorum. Anne, baba, ve çocuk hepberaber birşey üretmek harika bir deneyim. Emek harcama, fikir yürütme, becerileri hayata geçirme ve beğeniye göre seçme gibi pek mühim süreçleri içeren faaliyetler bunlar. Üstelik çocuklar bir oyuncağı kendileri emek harcayarak yaptıkları zaman ortaya çıkan yeni oyuncaklarının kıymetini de biliyor, anlıyorlar. 

Sizler de bu projelerden esinlenip kendi oyuncaklarınızı yaparsanız fotoğraflarını burada paylaşır mısınız? Sonuçları görmeyi çok isterim. 

Hepinize iyi haftasonları.

 

 

Article originally appeared on pianiko (http://pianiko.com/).
See website for complete article licensing information.