Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Search
Takip Edin1'den 10'a Say

'1'den 10'a Say' 3-5 yaş arası çocuklar için sevimli mi sevimli bir sayı sayma uygulaması.

 

Instagram

 

E-mail Aboneliği

 

Yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin:

Son Yazılar
Son Yorumlar
Cuma
May252012

Hemen bir Karton Kutu Bulmamız Lazım

Evet efendim, yağmur yağmadı dedik, en sonunda tepemize damlaları yedik. Belli ki bu haftasonu ağırlıklı olarak evde geçecek. Eğer ki giydir, yedir, dağıt, topla, yıka, uyut maratonu arasında vakit bulabilirseniz çocuklarla beraber yapabileceğiniz eğlenceli proje önerilerim var.

Bugün bulduğum, ve bulduğuma da çok sevindiğim mer mag isimli blogdan bu projeler. İlki karton kutudan yapılmış bir maske, ikincisi de karton kutudan bir şato.

Her iki oyuncağın yapım kılavuzları için resimlerin üstüne tıklayın lütfen. Maske ve kalenin süslemeleri için renkli bantlar kullanılmış, ancak siz boya, çıkartma, kumaş, paket kağıdı, renkli tüyler vs. kullanabilirsiniz tabi. Elde ne malzeme varsa ve hayal gücünüz sizi nereye götürüyorsa...

Kendin yap/kendin oyna etkinliklerine bayılıyorum. Anne, baba, ve çocuk hepberaber birşey üretmek harika bir deneyim. Emek harcama, fikir yürütme, becerileri hayata geçirme ve beğeniye göre seçme gibi pek mühim süreçleri içeren faaliyetler bunlar. Üstelik çocuklar bir oyuncağı kendileri emek harcayarak yaptıkları zaman ortaya çıkan yeni oyuncaklarının kıymetini de biliyor, anlıyorlar. 

Sizler de bu projelerden esinlenip kendi oyuncaklarınızı yaparsanız fotoğraflarını burada paylaşır mısınız? Sonuçları görmeyi çok isterim. 

Hepinize iyi haftasonları.

 

 

References (71)

References allow you to track sources for this article, as well as articles that were written in response to this article.

Reader Comments (2)

Gerçekten çok güzel bir proje. Karton kutu ile pratik el becerileri geliştirilebilir.

Eylül 2, 2012 | Unregistered CommenterKarton Kutu

Özellikle karton koliden yapılan şatoya bayıldım, ortaya çok güzel bir sonuç çıkmış.

Nisan 16, 2014 | Unregistered CommenterKoli

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>