Sonbahar
Kasım 5, 2012
pianiko in Giyim, Hediye

Evet efendim, resmi olarak sonbahar geldi. Rüzgar, yağmur, iyiden iyiye kızaran ve sararan yapraklar, gökyüzünde küme küme uçan göçmen kuşlar...

Mevsim değişirken insanın içinden doğallıkla mevsime uyumlu renklerde giyinmek, mevsim sebze meyvelerini yemek, mevsime yakışan şeyler dinlemek gibi bir eğilim oluyor. En azından bende öyle oluyor diyim. Mesela geçen gün kiremit kırmızısı bir kadife pantolon ile, hardal rengi bir şal aldım. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Utanmasam hiç üzerimden çıkarmayacağım. Soruyorum size, şimdi şu havada zeytinyağlı bol dereotlu enginar yanına yeşil salata mı yemek istersiniz yoksa kök sebzelerle yapılmış güzel bir tavuk yahni üstüne kestane kebap mı? Bilmem demek istediğimi anlatabildim mi?

İçinde bulunduğumuz güzel mevsime yakışacağını düşündüğüm şeylerden bir demet sunuyorum sizlere :)

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

 

1. Bu tilki şeklindeki kabanda uzun zamandır gözüm var fakat oldukça pahalı bir parça. Little Goodall isimli etsy dükkanında bu ve benzeri pek eğlenceli kabanlar var.

2. Bu t-shirt Boden'ın kış sezonundan. Boden ne yazık ki Türkiye'ye teslimat yapmıyor. Ancak öyle güzel kıyafetler var ki (yetişkinler için de), ingilteredenal.com isimli site yoluyla Boden ürünlerini alabilirsiniz. ingilteredenal.com oldukça faydalı bir hizmet, Türkiye'ye teslimat yapmayan internet mağazalarından alışveriş yapmanızı sağlıyor. İngiltereden aldığınız ürünler için size İngiltere'de bir adres veren ve bu adrese gelen paketlerinizi Türkiye'ye gönderen bir hizmet. Güzel değil mi? Yakın dostlarım tarafından denendi ve onaylandı.

3. Bu sevimli kırmızı başlıklı kız çıngırağını Monsters with Love isimli etsy dükkanında bulabilirsiniz.

4. Bu enfes kıyafet kombinasyonunu sırf bizlere fikir ve ilham versin diye paylaşıyorum. Kaynak: Lilli Bulle

5. Danefae markalı Viking t-shirt'ünü Huset isimli internet mağazasında bulabilirsiniz. Danefae markasının bir takım ürünleri anladığım kadarıyla Türkiye'de üretiliyor. Bebek's isimli sitede bu markanın ihraç fazlalarını aradabir bulmak mümkün oluyor. Üstelik çok makul fiyatlara :)

6. Elma şeklinde el örgüsü puf. Resimden pek anlaşılmıyor ama bu pufun boyutları 50 * 60 cm civarında. Böyle şeyler örme becerisi olanlar, çocuk odaları için eğlenceli yastıklar yapabilir aslında. Zor mu olur bilemedim ki.

 

Bu kadar lafın üstüne sizleri sonbahara çok yakışan sevimli bir şarkı ile başbaşa bırakıyorum.

 

Kings of Convenience - Boat Behind from François Nemeta on Vimeo.

Article originally appeared on pianiko (http://pianiko.com/).
See website for complete article licensing information.